czwartek, 8 sierpnia 2013

Jak wybrać ubranko na upalny dzień

      W ostatnich dniach temperatura w Polsce nie spada poniżej 30 stopni, a do tego bardzo mocne słońce. W taki dzień uroczystość Chrztu Świętego to nie lada wyzwanie.
Rodzice, rodzice chrzestni, dziadkowie i wszyscy goście chcą wyglądać elegancko, choć najchętniej wskoczyliby w krótkie szorty, lekką bluzeczkę czy t-shirt i japonki.Ubranie jednak musi być dostosowane do tej ważnej okazji.
        A co zrobić z naszym małym szkrabem?
Powszechnie uważamy, że najlepsza będzie koszulka z krótkim rękawkiem i krótkie spodnie, ale jest to mylne przekonanie. Na każdą część odsłoniętego ciała oddziałuje słońce, lepiej więc okryć rączki i nóżki Maleństwa lekką warstwą tkaniny, która zatrzyma choć część promieni słonecznych. Istotne są tutaj kolor i rodzaj tkaniny. Wiadomo, że im jaśniejszy kolor tym działanie słońca jest mniej uciążliwe. I tu nie ma problemu, bo większość ubranek do chrztu to kolory białe i ecru.
       A co z tkaniną? Najlepsza tkanina na upały,powinna zapewniać komfort ciału poprzez swobodną wymianę powietrza i odprowadzanie wilgoci z powierzchni skóry. Musi to być zatem tkanina przewiewna i o dużej higroskopijności, czyli zdolności pochłaniania wilgoci. Zdecydowanie największy komfort dają tkaniny o splocie płóciennym. Nitki w takim splocie nie przylegają do siebie i tworzą rodzaj siatki.Dzięki temu powietrze swobodnie przepływa w jedną i drugą stronę. Najlepsza zatem tkanina o splocie płóciennym to len oraz bawełna o splocie płóciennym.

          Warto wybierając ubranko na upalny dzień, pamiętać, że w kościele jest dużo chłodniej niż na zewnątrz. Dlatego należy rozważyć zakup bolerka dla dziewczynki czy marynareczki dla chłopca. Upewnijcie się również, jaka temperatura będzie panowała w lokalu, jeśli planujecie po ceremonii kościelnej przyjęcie w restauracji. Większość restauracji to lokale klimatyzowane, a nagła zmiana temperatury otoczenia z ponad 30  do 18 stopni, nie jest zbyt dobra dla Maluchów.

           Pamiętajcie, aby śledzić prognozy pogody i w ten dzień zapewnić wygodne i zdrowe dla skóry ubranko naszemu małemu bohaterowi.

Powodzenia!


Lniane ubranka w Abrakadabra: Zosia, Oskar biały, Julia, Wiktor, Marcel, Karol, Lena ecru, Miłosz, Adaś ecru, Oskar beżowy, Patryk.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz